סתיו שוב פה, מעבר לדלת

כבר כמה בקרים, ראיתי שבשעה 6 בבקר טרם כיבו את פנס הרחוב שליד ביתנו. בחנויות ובאוטובוסים אנשים  כבר מברכים בשנה טובה. גברות מתחילות להציץ בעיתוני סריגה וחנויות הצמר מצטיידות ומתמלאות בשלל חוטים חדשים. כאשר אני מטיילת אחה"צ  אני מרגישה  בפינות רחוב שונות במשבי רוח קרירים ומרעננים.  אכן הסתיו כבר פה, מחכה להכנס מעבר לדלת.

שחר סתיו בלגי

שחר סתיו חיפאי

 

 

 

 

 

שחרור זולל פירות דפנה

הסתיו שלנו שונה  מהרבה בחינות, אין לנו שלכת מרובה, רק חלק מעצינו משילים ומשליכים את עליהם. מזג האוויר הסתווי אינו יציב הוא מורגש יותר כמעין משבצות של מזג אויר קיצי וחורפי יום או שניים חמים מאד ויום או שניים קרירים או אפילו קרים ממש. חלק מהעצים מלאים פירות שונים ומשונים, החקלאים ומגדלי עצים שונים מתחרים עם  הציפורים, העטלפים  ומכרסמי פירות שונים. מי יהנה מהפירות. לא סתם קבעו מקורותינו את חג האסיף -חג הסוכות לעונה זו. אני מנסה לצלם את הציפורים שזוללות בכל פה את פירות העצים שלנו. הבולבולים והשחרורים, יושבים על עץ הדפנה זוללים ושרים בקולי קולות, אני כמובן מיד תופסת מצלמה, עוזבת כל עיסוק ומנסה לתעד את הגרגרנים הללו. לצערי הצלחתי לצלם  רק שחרור אחד [שלועג לי ומתחבא בין הענפים.]

השמש זורחת מדי בקר בתחפושת שונה, של עננים שוני צורות וצבעים.  הסתיו שלנו גם מחובר לסוף השנה וכך מתקפל לו הקיץ יחד עם השנה שעברה, באופן טבעי.

אנו עדיין לובשים בגדי-קיץ, ורק בערב מוסיפים מעטה קל מעל לכתפינו. כבר כתבתי ברשומה אחרת

שמלת כתפיות משארית בד

שתוך סידור ארונות, מצאתי כמה שאריות בד שהחלטתי לנצלן לשמלות, אז מצאתי עוד בד אחד יפה תפרתי עוד שמלה עם רצועות כתף, הפעם היה קצת יותר בד אז היא קצת יותר ארוכה מהשמלה הכחולה. ואני נהנית ללבוש אותה. התענגותי על שמלות הרצועות, הזכירה לי שפעם לבשנו הרבה יותר שמלות כאלו שגילו את כתפינו, מאשר בשנים האחרונות. תהיתי  מה גרם לשינוי הלבושי הזה? הרי זו ממש השמלה הנכונה לימים חמים  כל כך. אני סבורה שבערך לפני כ15-20 שנים התחילו לדבר הרבה על הסכנה שבחשיפת יתר לשמש, ובהרבה בתים התחילו להתקין מיזוג אוויר. ואז פתאום התחילו לכסות יותר את הכתפיים. אז אני בהחלט נזהרת מחשיפה יתרה לשמש ואם אצא החוצה אפשר להוסיף שרוולון או מטפחת, אבל בצל זה בסדר ובבית לבישת שמלה כזו מפחיתה את הצורך במיזוג אוויר.

נא לשיר בזמן החפיפה

 

החגים הבאים עלינו בקרוב, הם זמן טוב לחשוב רעיונות למתנות, אני מעדיפה מתנות מעשה ידי אבל לפעמים רואים בחנות משהו מיוחד שמיד יודעים למי הוא מתאים.  בשנה שעברה ראיתי בחנות למוצרי טבע שמפו שיער לאוהבי זמרה ומוסיקה. קראו נא את הוראות החפיפה שעל הבקבוק.

 

 

 

שיר לסתיו

חורף אביב קיץ וסתיו,

שחר אלול סתווי מחלון חדרי

את האחרון מאד אוהב,

אך מכל עונות השנה,

אותו גם הכי אשנא!

בחיוך של חכם, של בשלות,

יתבע ממני התבטלות!

בדמעה של תום באנחת רווחה,

שחר אלול

יקבל ממני מילות הברכה.

יש סתיו צעיר….

רואים אותו בכל העיר,

חמסין לוהט,

קופץ בועט.

יש סתיו ביניים,

חושף שיניים,

יום יבש יום לח

והכל כה מלוכלך.

יש סתיו ישיש,

כוחי יתיש,

לועג יום יום

לכל חלום.

לכן אשנא ואוהב יחדיו

מכל העונות דוקא את הסתיו!.

פברואר 1984,חיפה.

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
פורסם בקטגוריה אוספים, כללי, מלאכת מחשבת, ממצלמתי, תמונות מקומיות, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

13 תגובות על סתיו שוב פה, מעבר לדלת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.